Okna Drzwi Dachy

91 307 01 19

 

792 503 577

Regulacje Konserwacje Naprawa

Okna świeżo wstawione są odpowiednio wyregulowane by bez problemu się zamykały i by klamka dobrze chodziła. To sprawia iż okno jest całkowicie domknięte a także zimne powietrze zostaje na zewnątrz a nie w mieszkaniu. Jednak po jakiś czasie uszczelki ulegaja zniekształcenia i wtedy należy wyregulować okna. Większość osób myśli, że należy wtedy okno wymienić lecz wystarczy je tylko wyregulować. Warto wtedy poszukać kogoś kto się na tym zna, ponieważ zła regulacja może doprowadzić do zepsucia okna. Nasza firma jest zawsze do Państwa dyspozycji.

Elementy okucia należy regularnie kontrolować pod względem pewności mocowania oraz stopnia zużycia i w razie potrzeby dokręcić wkręty mocujące. W przypadku uszkodzenia okuć trzeba dokonać wymiany niesprawnych elementów.

 

Aby okucia działały bez zarzutu, należy co pół roku smarować je specjalnym preparatem, przeznaczonym do ich oliwienia.

Preparat zapobiega suchemu tarciu i chroni przed korozją. Można też zastosować biały smar maszynowy lub wazelinę Warunkiem uznania gwarancji przez producentów okien  jest prawidłowa konserwacja i regulacja okien i drzwi.
Konserwacja uszczelek
Uszczelki silikonowe i gumowe (z EPDM) powinny być co sześć miesięcy powlekane specjalnym środkiem konserwującym, zapewniającym im odpowiednią elastyczność.
Powlekanie uszczelnień cienką warstwą środka zabezpiecza je przed wilgocią oraz zapobiega sklejaniu z powierzchnią profili.